Whatsapp Sipariş Hattı: 0541 314 76 42

SÜLÜKLE TEDAVİ

SÜLÜKLE TEDAVİ

  

SÜLÜK TEDAVİSİ NEDİR

Tıbbi Sülükler tedaviyi nasıl gerçekleştirmektedirler? Tıbbi Sülükler sanıldığı gibi kirli kanı emerek tedavi yapmazlar. Tedavi edici özelliği kanın alınmasında değil kan emilirken vücuda verilen salgıda gizlidir. Tıbbi Sülüğün insan organizmasındaki temel etkileri;

Kanın pıhtılaşmasını önler, Nabız, sinir ve kasları düzenler,
Pıhtıların çözülmesini sağlar, Genel refleksi düzenler
Hipoksi ‘yi düzenler Damar duvarlarını düzenler
Kan’daki oksijen miktarını arttırır, Antibakteriyel koruyucudur
Düşük tansiyon (normale çevirir) Bağışıklık sistemini güçlendirir
Yüksek tansiyon düzenler, Ağrı kesici özelliğe sahiptir.
İltihaplı yaraların tedavi sürecini hızlandırır Yağların eritilmesini sağlar
Damarlardaki kan dolaşımını düzenler


Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır:

Sülük tedavisi, atardamar ve toplardamar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, varis, iltihaplı ve iltihapsız eklem romatizmalarında, kısırlık, iktidarsızlık, epilepsi çeşitlerinde, yumuşak doku romatizmalarında, felç, kısmi felç, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında, saç çıkarmada, basur, göz tansiyonu ve buna bağlı görme kayıplarında, migrende ve her türlü baş ağrısı, yüksek tansiyon, troid’e bağlı şişmanlık, astım ve bronşial hastalıklar, yanık vakaları, iyileşmeyen yaralar ve ameliyat izleri, kangren, meniere hastalığında ve bazı işitme kayıplarında başarıyla kullanılmaktadır.

Ayrıca ortopedi ve cerrahi kapsamında, kangren gelişmekte olan kopuk organ tamirlerinde de tüm dünyada yaygın biçimde kullanılmaktadır.

Son olarak sülüğün güçlü antioksidan etkisi nedeniyle koruyucu tıpta da kullanımından bahsetmek gerekir ki;

yılda bir defa yapılan sülük tedavisi, o yıl içinde grip ve domuz gribi başta olmak üzere tüm enfeksiyonlar birçok hastalığa karşı koruyucu etki göstermektedir. sülükler yüz bölgesinde tetikleyici noktalara konulduğunda gençleştirici ve canlandırıcı etkiler gösterir.

Troid bezinin eş zamanlı çalışmasını hızlandırır ve kronik yaraların ve rahatsızlıkların hızla iyileşmesini sağlar, beyindeki kan akışını hızlandırır, horlama tedavilerinde, ve sigaranın ciltteki etkilerinin tedavilerinde kullanılır.