Whatsapp Sipariş Hattı: 0541 314 76 42

TİBBİ SÜLÜK

TİBBİ SÜLÜK

 % 100 DOĞAL TIBBİ DOĞAL STERİL SÜLÜK


   

  

DOĞAL TIBBİ SÜLÜK

Tıbbi Sülük; Steril ortamlarda hijyenik olarak üretilen sülüklerdir. Bu konuda uzman olmayan yerlerden sülük alınmasında sülük kaynaklı enfeksiyonların artmasına neden olmaktadır.

Tıbbi Sülük tedavisi günümüzde bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Tıbbi Sülüklerin Tedavi edici özellikleri kan emilirken vücuda verilen salgıda gizlidir. Bu salgı, 100’ün üzerinde biyoaktif madde içermektedir.

Başlıca bu maddeler; Kanın pıhtılaşmasını engelleyici (Hirudin), Pıhtılaşmasını engelleyici (Antiagregan), Oluşmuş pıhtıyı eritici (Fibrinolitik), Ağrı kesici (Analjezik-Antiromatizmal), Mikrop öldürücü (Antibakteriyel), Tansiyon dengeleyici (Antihipertansif), Kas gevşetici (Miyorelaksan), Bağışıklık sistemini düzenleyici (İmmun modulatör), Stres giderici (Anksiyolitik) etkilere sahiptir.

Tıbbi Sülükler tedaviyi nasıl gerçekleştirmektedirler?  

Tıbbi Sülükler sanıldığı gibi kirli kanı emerek tedavi yapmazlar. Tedavi edici özelliği kanın alınmasında değil kan emilirken vücuda verilen salgıda gizlidir.

Tıbbi Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılmaktadır:

Sülük tedavisi, atardamar ve toplardamar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, varis, iltihaplı ve iltihapsız eklem romatizmalarında, kısırlık, iktidarsızlık, epilepsi çeşitlerinde, yumuşak doku romatizmalarında, felç, kısmi felç, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında, saç çıkarmada, basur, göz tansiyonu ve buna bağlı görme kayıplarında, migrende ve her türlü baş ağrısı, yüksek tansiyon, troid’e bağlı şişmanlık, astım ve bronşial hastalıklar, yanık vakaları, iyileşmeyen yaralar ve ameliyat izleri, kangren, meniere hastalığında ve bazı işitme kayıplarında başarıyla kullanılmaktadır.

Ayrıca ortopedi ve cerrahi kapsamında, kangren gelişmekte olan kopuk organ tamirlerinde de tüm dünyada yaygın biçimde kullanılmaktadır.

Son olarak sülüğün güçlü antioksidan etkisi nedeniyle koruyucu tıpta da kullanımından bahsetmek gerekir ki; yılda bir defa yapılan sülük tedavisi, o yıl içinde grip ve domuz gribi başta olmak üzere tüm enfeksiyonlar birçok hastalığa karşı koruyucu etki göstermektedir. sülükler yüz bölgesinde tetikleyici noktalara konulduğunda gençleştirici ve canlandırıcı etkiler gösterir. troid bezinin eş zamanlı çalışmasını hızlandırır ve kronik yaraların ve rahatsızlıkların hızla iyileşmesini sağlar, beyindeki kan akışını hızlandırır, horlama tedavilerinde, ve sigaranın ciltteki etkilerinin tedavilerinde kullanılır.